Obraz autorstwa Stanisława Koguciuka, "Koronawirus vs Stara Polska Bieda", kwiecień 2020

Obraz autorstwa Stanisława Koguciuka, „Koronawirus vs Stara Polska Bieda”, kwiecień 2020

Szanowni Twórcy Ludowi! Właśnie dowiedzieliśmy się, że nasz projekt „Twórcy ludowi – dzieciom” złożony w ramach konkursu Kulturawsieci organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowe Centrum Kultury NIE otrzymał dofinansowania!

Celem naszego projektu było zaangażowanie twórców ludowych z całej Polski do przygotowania materiałów, które miałyby być prezentowane na specjalnie utworzonej platformie edukacyjnej (znalazłby się tam m.in. filmy instruktażowe, audiobooki z gawędami i bajkami ludowymi, filmy o twórczości ludowej, materiały do pobrania). Wszystkie opracowane materiały miały uatrakcyjnić dzieciom i młodzieży czas kwarantanny, a także w atrakcyjny sposób promować twórców ludowych i ich twórczość oraz dokumentować dziedzictwo rodzimej kultury.

Dla naszej organizacji dotacja ta miała być wymierną pomocą dla Was – Twórców Ludowych, którzy w wyniku epidemii stracili dodatkowe źródło dochodów, a niekiedy jedyne źródło utrzymania. Jest to tym bardziej przykre, że jako jedyna organizacja o zasięgu ogólnopolskim z ponad 50-letnim doświadczeniem pracy na rzecz środowiska twórców ludowych (jesteśmy jedną z trzech organizacji polskich rekomendowanych przy UNESCO!) została pominięta w tak ważnym przedsięwzięciu. Pracownicy Biura STL

Link do wyników naboru https://nck.pl/…/aktualnosci/kultura-w-sieci-wyniki-naboru-…

Pracownicy Biura STL