lubelska-potancowka-andrzejkowa_baner

Zapraszamy na ostatnią w tym roku potańcówkę z cyklu Lubelska Scena Tradycji. Tym razem w wigilię św. Andrzeja, usłyszymy muzykę wiejską z Lubelszczyzny.

Nie zabraknie polek, oberków, melodyjnych walczyków i fokstrotów.

Zagrają: Kapela Bornego z Podzamcza, Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego, Kapela Butrynów, Ewa Grochowska, Przemysław Łozowski oraz przyjaciele.

Będzie i do tańca i posłuchu! Zapraszamy!

Restauracja Sielsko Anielsko

Rynek 17, 20-111 Lublin


* * *
Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprasza na cykl wydarzeń poświęconych polskiej muzyce tradycyjnej. Lubelska Scena Tradycji to opowieść o muzyce, ludziach, jej kontekstach i współczesnej roli. Podczas spotkań, koncertów i potańcówek zaprezentowane zostaną najciekawsze inicjatywy, środowiska oraz artyści zajmujący się kultywowaniem i rekonstrukcją muzyki tradycyjnej w Polsce (i oczywiście na Lubelszczyźnie), w niestylizowanej, autentycznej formie. To również miejsce spotkań lubelskiego środowiska pasjonatów muzyki i tańca tradycyjnego, a także miejsce prezentacji lubelskich muzyków tradycyjnych młodego pokolenia.

Szczegóły: www.zgstl.pl

Organizator: Stowarzyszenie Twórców Ludowych
Współorganizator Restauracja Sielsko Anielsko

Zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.