Kapela Pańczaków, fot. Stefan Żuchowski

Kapela Pańczaków, fot. Stefan Żuchowski

Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprasza na andrzejkową potańcówkę przy dźwiękach wybitnych muzykantów z regionu radomskiego. Na Lubelskiej Scenie Tradycji zagra Kapela Pańczaków.

24 listopada 2016 / czwartek
godz. 20.00-23.00 / Zielony Talerzyk, ul. Królewska 3, Lublin, wstęp 10 zł

Do tańca i posłuchu zagra Kapela Pańczaków oraz goście. Muzykanci grają muzykę ludową z regionu radomskiego; od Przysuchy, Przystałowic i Rdzuchowa.

Zachęcamy młodych lubelskich muzykantów do przybycia z instrumentami – możliwość grania do tańca.

Kapela Pańczaków (Radomskie)
Wykonują muzykę ludową z regionu radomskiego; od Przysuchy, Przystałowic i Rdzuchowa. W składzie kapeli gra dwóch braci Czesław (harmonia) i Józef (baraban). Przez wiele lat bracia Pańczakowie grali z Janem Gacą (zmarł w 2013 r.) wybitnym skrzypkiem kajockim. Obecnie najczęściej muzykują ze skrzypkami Piotrem Gacą i Janem Kmitą oraz śpiewaczką Marią Siwiec. W ich repertuarze usłyszymy oberki, polki i przede wszystkim mazurki wykonywane z niezwykłą energią i pulsem charakterystycznym dla Polski Centralnej.

* * *
Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaprasza na cykl wydarzeń poświęconych polskiej muzyce tradycyjnej. Lubelska Scena Tradycji to opowieść o muzyce, ludziach, jej kontekstach i współczesnej roli. Podczas spotkań, koncertów i potańcówek zaprezentowane zostaną najciekawsze inicjatywy, środowiska oraz artyści zajmujący się kultywowaniem i rekonstrukcją muzyki tradycyjnej w Polsce (i oczywiście na Lubelszczyźnie), w niestylizowanej, autentycznej formie. To również miejsce spotkań lubelskiego środowiska pasjonatów muzyki i tańca tradycyjnego, a także miejsce prezentacji lubelskich muzyków tradycyjnych młodego pokolenia.

Szczegóły: www.zgstl.pl, www.facebook.com/LubelskaScenaTradycji

Organizator: Stowarzyszenie Twórców Ludowych
Współpraca: Restauracja Zielony Talerzyk

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

kapela-panczakow-plakat