wisniowski-jarmark-baner

Stowarzyszenie Twórców Ludowych jako jeden z Patronów serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniach finałowych projektu – „Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych”, które odbędą się 6 lipca 2019 roku wokół Domu Kultury w Wiśniowej (woj. małopolskie).

Zbadanie współczesnych znaczeń, funkcji i przemian twórczości ludowej w okolicach Wiśniowej (woj. małopolskie) to główne cele Wiśniowskiego Jarmarku Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych. Na projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej składają się  (m.in. obozy etnograficzne, warsztaty, inwentaryzacje, film, książka, interaktywna strona internetowa, jarmark). 

Dwuletni (2018-2019) projekt badawczo-animacyjny zainicjowany został przez przedstawicieli lokalnej społeczności. Organizatorem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej a głównym partnerem Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Ponadto partnerami są Gmina Wiśniowa, Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Czaja w Wiśniowej oraz Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS z Myślenic.

Więcej o projekcie na naszym portalu KulturaLudowa.pl