Aktualności

Kultura w sieci. Projekt Stowarzyszenia bez dofinansowania

AktualnościInformacje STL

Szanowni Twórcy Ludowi! Właśnie dowiedzieliśmy się, że nasz projekt „Twórcy ludowi – dzieciom” złożony w ramach konkursu Kulturawsieci organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowe Centrum Kultury NIE otrzymał dofinansowania!

Celem naszego projektu było zaangażowanie twórców ludowych z całej Polski do przygotowania materiałów, które miałyby być prezentowane na specjalnie utworzonej platformie edukacyjnej (znalazłby się tam m.in. filmy instruktażowe, audiobooki z gawędami i bajkami ludowymi, filmy o twórczości ludowej, materiały do pobrania). Wszystkie opracowane materiały miały uatrakcyjnić dzieciom i młodzieży czas kwarantanny, a także w atrakcyjny sposób promować twórców ludowych i ich twórczość oraz dokumentować dziedzictwo rodzimej kultury.

Dla naszej organizacji dotacja ta miała być wymierną pomocą dla Was – Twórców Ludowych, którzy w wyniku epidemii stracili dodatkowe źródło dochodów, a niekiedy jedyne źródło utrzymania. Jest to tym bardziej przykre, że jako jedyna organizacja o zasięgu ogólnopolskim z ponad 50-letnim doświadczeniem pracy na rzecz środowiska twórców ludowych (jesteśmy jedną z trzech organizacji polskich rekomendowanych przy UNESCO!) została pominięta w tak ważnym przedsięwzięciu. Pracownicy Biura STL

Link do wyników naboru https://nck.pl/…/aktualnosci/kultura-w-sieci-wyniki-naboru-…

Pracownicy Biura STL

* Zdjęcie główne: Obraz autorstwa Stanisława Koguciuka, „Koronawirus vs Stara Polska Bieda”, kwiecień 2020