Aktualności

Wspieramy polskich twórców ludowych. Dołącz do akcji #TwórcyLudowiWpandemii

Inicjatywy STLInformacje STL

#TwórcyLudowiWpandemii to akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych, Galerię Sztuki Ludowej STL oraz portal KulturaLudowa.pl, której celem jest wsparcie i promocja twórców ludowych w trudnym czasie spowodowanym COVID19. Nie czekaj, dołącz do akcji i wspieraj polskich artystów ludowych.

Jak wiemy kryzys związany z epidemią koronawirusa dotknął również środowiska twórcze i artystyczne. Wśród artystów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji są także twórcy ludowi m.in. rzeźbiarze, malarze, osoby wykonujące wycinanki czy tradycyjne ozdoby choinkowe. Odwołane spotkania, wystawy, kiermasze, jarmarki i liczne warsztaty (szczególnie te związane z okresem wielkanocnym, a teraz bożonarodzeniowym) to czasami jedyny zastrzyk dla naszych twórców.

Dlatego też mając na uwadze trudną sytuację naszych twórców, rozpoczęliśmy akcję #TwórcyLudowiWpandemii.

Jak pomóc?

Jeśli jesteś twórcą ludowym

  • do postów zamieszczanych w social media dodawaj hasło #TwórcyLudowiWpandemii
  • na swoim profilu udostępni plakat akcji
  • prześlij do nas (lub zamieść u siebie – pamiętaj o punkcie 1  zdjęcia, filmiki na których prezentujesz swoje prace. Pokaż innym jak wygląda twoja twórczość w czasie pandemii. Dodając do filmików grafikę z hasłem akcji udostępnimy je w internecie.
  • jeśli jesteś członkiem STL i nie ma jeszcze twoich prac w naszej Galerii? Zadzwoń, napisz

Stowarzyszenie Twórców Ludowych skupia w swoich szeregach ponad 2000 artystów z różnych dziedzin sztuki ludowej. Od początku pojawienia się pandemii STL udziela wsparcia dla twórców m.in. w przygotowaniu wniosków o pomoc socjalną ze środków MKiDN.

Niebawem zostanie również uruchomiona nowa strona Stowarzyszenia, na której znajdziemy bazę twórców ludowych z opisami i zdjęciami prac. Niniejszy katalog służyć ma większej dostępności do autentycznej sztuki ludowej i promocji artystów ludowych.

POBIERZ PLAKAT:

Oficjalny plakat akcji #TworcyLudowiWpandemii, proj. graf. Krzysztof Butryn, w plakacie wykorzystano fragment rzeźby Dionizego Purty