Aktualności

Lista twórców zakwalifikowanych na Targi Sztuki Ludowej w Kazimierzu 2021

Informacje STLWydarzenia

Prezentujemy listę osób zakwalifikowanych na 54. Ogólnopolskie Targi Sztuki Ludowej towarzyszące Festiwalowi Kapel i Śpiewaków Ludowych, które odbędą się w tym roku w dniach 27 – 29 sierpnia w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Każdy zaproszony twórca otrzyma szczegółową informację organizacyjną oraz kartę zgłoszenia. Informujemy o możliwości wzięcia udziału w prowadzeniu pokazów rękodzielniczych – chętnych prosimy o kontakt (tel. 81 53 249 74, 600073216).

Ze względu na obecną sytuację związaną z COVID – 19 organizatorzy zastrzegają możliwość dokonania zmian i ograniczenia liczby zaproszonych twórców w przypadku zaistnienia takiej konieczności.

W razie niemożliwości przyjazdu prosimy o wcześniejsze poinformowanie nas o tym – stworzona została lista rezerwowa twórców, którzy chętnie wezmą udział w Targach.

Oddział Beskidzki:

Grzywna Anna – Koziegłowy – wyroby z wiórów
Kozłowski Zdzisław – Świnna – rzeźba
Kruczyńska Grażyna – Żywiec – ptaszki z gliny
Kubaszczyk Zuzanna – Koniaków – koronka koniakowska
Kukuczka Halina – Koniaków – koronka koniakowska
Lasik Józef – Stryszawa – zabawka ludowa
Lasik Karol – Stryszawa – zabawka ludowa
Leśniak Bogumiła – Role – rzeźba
Łoboz Marian – Pewel Wielka – zabawka ludowa
Łoboz Wiesława  – Pewel Wielka – zabawka ludowa
Mentel Piotr – Stryszawa – zabawka ludowa
Sałaciak Danuta – Stryszawa – zabawka ludowa
Szypuła Józef – Czechowice Dziedzice – rzeźba

Oddział Białostocki:

Piechowski Mirosław – Czarna Wieś Kościelna
Piechowski Paweł – Czarna Wieś Kościelna
Radulska Danuta – Janów – tkactwo

Oddział Bialskopodlaski:

Chalimoniuk Zbigniew – Biała Podlaska – rzeźba
Karwacka-Kosińska – Biała Podlaska – koronka

Oddział Bydgosko-Toruński:

Dryjańska Lidia – Toruń – frywolitka
Kędzierski Zygmunt – Przymuszewo – rzeźba
Świerska Barbara – Toruń – frywolitka

Oddział Gdański:

Rabeszko Ryszard – Rodowo – rzeźba

Oddział Karpacko-Małopolski:

Walczak-Stasiowska Marta – Zakopane – malarstwo na szkle

Oddział Krasnostawski:

Czapka Piotr – Kamień – rzeźba, malarstwo
Kowalewska Stanisława – Nowy Holeszów – tkactwo (perebory)
Lipa Adam – Siedliska – rzeźba
Mąka Stanisława – Chełm – malarstwo, rzeźba, plastyka obrzędowa i zdobnicza
Pawłowski Jan – Włodawa – rzeźba
Żukowska Jadwiga – Bezek – haft (makatki)

Oddział Kurpiowski:

Dziekońska Grażyna – Ostrołęka – plastyka obrzędowa i zdobnicza

Oddział Lubelski:

Cielińska Małgorzata – Puławy – haft
Kucharzyk Wiesława – Majdan Kozłowiecki – plastyka zdobnicza (wyroby ze słomy)
Olszak Leokadia – Żerdź – tkactwo
Stalęga Zofia – Żerdź – tkactwo
Urban Małgorzata – Cholewianka – plastyka obrzędowa, tkactwo
Werema Maria – Lublin – rzeźba

Oddział Łódzki:

Adamczyk Henryk – Łęczyca – rzeźba
Brzozowska Alicja – Wicie – haft łowicki
Ciechańska Maria – Łódź – wycinanka
Głuszek-Nowicka Agnieszka – Dąbrowice – ptaszki z drewna
Kocus Teresa – Łowicz – haft
Konopczyński Jan – Bolimów – garncarstwo
Madanowska Beata – Kocierzew – haft łowicki i koralikowy
Madanowska Marianna  – Kocierzew – haft łowicki i koralikowy
Michalski Jan – Skierniewice – plecionkarstwo
Staniszewska Anna – Łowicz – haft
Stańczyk Józef – Kutno – rzeźba
Wojda Wiesława – Łowicz – plastyka obrzędowa i zdobnicza
Zabłocki Wacław – Lututów – rzeźba, plastyka zdobnicza (wycinanka)

Oddział Łukowski:

Papakul Magdalena – Mordy – tkactwo

Oddział Opolski:

Czekała Grażyna – Gogolin – plastyka zdobnicza (malowanie porcelany)
Czekała-Kochaniec Magdalena – Gogolin – plastyka zdobnicza (malowanie porcelany)
Maciak Maria – Opole – pisanki
Poprawka Magdalena – Opole – kroszonki
Zawadzka Irena – Opole – plastyka obrzędowa (kroszonka) i zdobnicza (pierniki)

Oddział Piotrkowski:

Bogusławski Mariusz – Wolbórz – plecionkarstwo
Gąsiorek Małgorzata – Wola Załężna  – tkactwo, plastyka obrzędowa i zdobnicza
Pokora-Domańska Elżbieta – Bielowice – haft, koronka, plastyka zdobnicza i obrzędowa
Radomska Agnieszka – Ewcin – plastyka zdobnicza i obrzędowa, haft

Oddział Radomski:

Zielińska Marlena – Radom – malarstwo
Żak Zygmunt – Radom – rzeźba

Oddział Sądecko-Lachowski:

Bargieł Elżbieta – Przyszowa – haft lachowski
Cięciwa Kinga – Marcinkowice – koronka klockowa
Cięciwa Magdalena – Marcinkowice – koronka klockowa

Oddział Sieradzki:

Balcerzak Kazimiera – Sieradz – plastyka zdobnicza i obrzędowa, haft
Janakowska Teresa – Zduńska Wola – haft
Sapiejka Irena – Sieradz – koronka

Oddział Warmińsko-Mazurski:

Bałdyga Anna – Mazuchówka – tkactwo
Majcher Waldemar – Olsztyn – malarstwo na szkle

Oddział Włocławski:

Zagrabska Krystyna – Włocławek – haft
Zawacka Aleksandra – Wichrowice – plastyka zdobnicza
Zawacki Krzysztof – Wichrowice – rzeźba

Oddział Ziemi Kieleckiej:

Ciszek Joanna – Ostojów – zabawka ludowa
Ciszek Włodzimierz – Ostojów – zabawka ludowa
Koniarz  Radosław – Malcówki – rzeźba w glinie
Kozłowski Andrzej – Skarżysko Kamienna – rzeźba
Kozłowska Lucyna – Skarżysko Kamienna – plastyka zdobnicza (wycinanka)
Rodak Barbara – Rędocin – garncarstwo
Rodak Jarosław – Rędocin – garncarstwo

Oddział Zamojski:

Urbańska Alfreda – Hrubieszów – plastyka obrzędowa i zdobnicza

Pozostali twórcy:

Graczyk Andrzej – Worowice-Wyroby – rzeźba
Kicman Anna – Leokadia – rzeźba w glinie
Kicman Rajmund – Leokadia – rzeźba w glinie
Kida Maria – Mściszów – plastyka zdobnicza
Kostek Marian – Jelna – plecionkarstwo
Krzysiak Marlena – Warszawa – plastyka zdobnicza
Miklaszewska Hanna – Sierpc – rzeźba

* Na zdjęciu rzeźby autorstwa Józefa Stańczyka, Targi Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym 2020, fot. Krzysztof Butryn