Aktualności

Zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej na 56. Sabałowe Bajania

Patronat STLWydarzenia

W imieniu Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”, zapraszamy na 56. Sabałowe Bajania, które odbędą się w Bukowinie Tatrzańskiej od 10 do 14 sierpnia 2022 r.

W programie tegorocznej edycji Festiwalu znajdzie się wiele ciekawych punktów i wydarzeń towarzyszących.

56. Sabałowe Bajania rozpoczniemy tradycyjnym paradnym przejazdem kapel i zaproszonych gości przez Bukowinę Tatrzańską. O 17.00 zapraszamy na promocję książki Krzysztofa Gocała „Muzyka Góralska” Zaś wieczorem – tak jak przystało na wakacyjną środę, na deskach Domu Ludowego wystąpi Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. „Portki” pióra Józefa Pitoraka to sztuka ciesząca się wśród publiczności chyba największą popularnością.

We czwartek od godz. 10.00 rozpoczniemy przesłuchania Ogólnopolskiego Konkursu Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych.

Wieczory to oczywiście koncerty zespołów folkowych na scenie plenerowej przed Domem Ludowym.

W sobotę przy Domu Ludowym, po części konkursowej, zaprezentują się zespoły regionalne z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska.

Sobota to również dzień, a także noc spędzona w plenerze – tuż przy Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski. To właśnie tam o 16.00 odbędą się zawody strzeleckie, następnie „Figle, śpasy, wygibasy” dla dzieci, no i oczywiście koncerty zespołów folkowych. Po najważniejszej części Sabałowej Nocy – pasowaniu na Zbójnika oraz nadaniu tytułu Wiyrchowyj Orlicy osobom zasłużonym, odbędzie się wyjątkowy koncert – koncert zespołu „BRAThANKI”, który właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej będzie świętował 20-sto lecie zespołu.

Niedziela to oczywiście oficjalne ogłoszenie wyników, ale nie tylko. O 17.00 zapraszamy na widowisko „Wesele Góralskie”.

56. Sabałowym Bajaniom będzie oczywiście towarzyszyła wystawa i kiermasz sztuki ludowej, prezentacja kuchni regionalnej, Bajaniowe Śpasy, a także niedzielna wycieczka Śladami Sabały.

Więcej na stronie www.sabalowebajania.pl