Aktualności

Jarmark Bożonarodzeniowy w Suchej Beskidzkiej

Patronat STLWydarzenia

Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka i Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 18 grudnia (tj. niedziela) br. na Dziedzińcu Suskiego Zamku w godzinach od 10:00 do 15:00.

Zapowiedziało się ponad 45 wystawców z bardzo różnorodną i atrakcyjną ofertą świąteczną, w tym z ozdobami choinkowymi i stroikami bożonarodzeniowymi, szopkami, sztuką ludową i rękodziełem artystycznym, produktami regionalnymi, miodami oraz zabawkami ludowymi. Nie zabraknie smakowitych ciast oraz świątecznych ciasteczek i pierników. Będzie można zakupić żywą choinkę i prezenty pod nią. Spotkać Świętego Mikołaja i wysłuchać kolęd, w tym góralskich. Czynny będzie gorący bufet i będzie można rozgrzać się świątecznym grzańcem m. in. z lokalnej winnicy.

W ramach Jarmarku odbędzie się rozstrzygnięcie Konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna” – etap miejski oraz otwarta zostanie wystawa czasowa pt. „Tak, gdzie zdarzył się cud. Szopki Bożonarodzeniowe Józefa i Karola Lasików”.

Program Jarmarku:
10:00 – OTWARCIE JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO PRZEZ ZBÓJNIKÓW SPOD BABIEJ GÓRY
12:20 – KOLĘDY GÓRALSKIE W WYKONANIU KAPELI REGIONALNEJ „SUSKO MUZYKA”
12:45 – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „BABIOGÓRSKA SZOPKA REGIONALNA” – ETAP MIEJSKI
13:00 – KOLĘDY I PASTORAŁKI W WYKONANIU JUSTYNY TOKARZ ORAZ ROBERTA PAJĄKA Z RODZINĄ I PRZYJACIÓŁMI
13:30 – OTWARCIE WYSTAWY CZASOWEJ PT. „TAK GDZIE ZDARZYŁ SIĘ CUD. SZOPKI BOŻONARODZENIOWE JÓZEFA I KAROLA LASIKÓW”
15:00 – ZAKOŃCZENIE JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO

ORGANIZATOR:
Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej

PARTNERZY JARMARKU:
Stowarzyszenie Twórców Ludowych, Firma Wielobranżowa SUŻYW Sp. z o.o., Bractwo Zbójników spod Babiej Góry, Centrum Kultury i Filmu im. Billy'ego Wildera w Suchej Beskidzkiej, Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej.