Aktualności

STL partnerem World Wicker and Weaving Festival – Plecionkarstwo świata

Patronat STLAktualności

Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa to bez wątpienia największe i jedno z najważniejszych spotkań środowiska plecionkarzy i jego sympatyków na świecie. Piąty jubileuszowy festiwal przenosi się z Nowego Tomyśla do Poznania, miasta Międzynarodowych Targów Poznańskich, stolicy nowoczesnego regionu – Wielkopolski, w której leży też Nowy Tomyśl, gospodarz poprzednich edycji.

Taki tytuł nadaliśmy najnowszemu wydarzeniu. V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa będzie dobrze – „na piątkę” – zaprojektowanym wydarzeniem. Mamy nadzieję, graniczącą z pewnością, że będzie to najlepsza z dotychczas zorganizowanych edycji. Nowe wyzwania, moc atrakcji dla plecionkarzy i zwiedzających, spektakularne widowiska, niezwykli ludzie, nowatorskie idee, namacalne korzyści – to wszystko czeka na Państwa w Poznaniu, który na kilka dni stanie się światową stolicą plecionkarstwa – mówi Andrzej Pawlak, Komisarz Festiwalu.

Stowarzyszenie Twórców Ludowych w tym roku zostało Partnerem Festiwalu.

Dla wszystkich uczestników V Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa organizatorzy przygotowali także bogaty i różnorodny program koncertów i występów artystycznych. Pop, rock, folk, kabaret i jazz uliczny – niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie.

Strona festiwalu www.festiwal-wiklina.pl oraz www.facebook.com

* Zdjęcie główne: IV Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa