Aktualności

Lubelska Scena Tradycji – Scena Młodych

AktualnościInicjatywy STL

To będzie wyjątkowe spotkanie jakiego jeszcze nie było! Tradycyjna muzyka w wykonaniu najmłodszych muzykantek i muzykantów z miasta i małych miejscowości. Na Lubelskiej Scenie Tradycji zaprezentują się trzy wspaniałe grupy kontynuujące muzyczne tradycje Roztocza oraz regionu janowskiego i lubelskiego. Będzie można usłyszeć zarówno skrzypce, bębenki, basy, suki, ale także trąbki, alty i klarnety.  A do tego gość specjalny Bronisław Rawski – tancerz, harmonijkarz, skrzypek i zawołany tancerz.

26 listopada 2023 (niedziela)

14.30 Rośnij, muzyczko rośnij – audycja muzyczna dla dzieci i rodziców
Galeria Sztuki Ludowej STL, ul. Grodzka 14
zapisy: tel. 696067704

16.00 Koncert/potańcówka
Bałagan, Grodzka 5A

Do tańca i posłuchu zagrają:
● Kapela Butrynów z uczniami Szkoły Suki Biłgorajskiej i Roztoczańskiej Szkoły Tradycji
● Orkiestra Podróżniacy z Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Zdziłowicach i Goraju
● Lubelska Orkiestra Rodzinna
● Gość specjalny: Bronisław Rawski

* * *
Lubelska Scena Tradycji to opowieść o muzyce, ludziach, jej kontekstach i współczesnej roli. Podczas spotkań, koncertów i potańcówek prezentowane są najciekawsze inicjatywy oraz środowiska zajmujące się kultywowaniem i rekonstrukcją muzyki tradycyjnej w Polsce (i oczywiście na Lubelszczyźnie), w niestylizowanej, autentycznej formie. To także możliwość spotkania z najwybitniejszymi wiejskich mistrzami śpiewu, gry i tańca.

Lubelska Scena Tradycji to również miejsce spotkań lubelskiego środowiska pasjonatów muzyki i tańca tradycyjnego, a także miejsce prezentacji lubelskich muzykantów tradycyjnych młodego pokolenia. Drugą część projektu stanowią audycje muzyczne dla najmłodszych „Rośnij muzyczko, rośnij”.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

Współpraca: Gminne Centrum Kultury i Promocji w Godziszowie, Fundacja Piszczałka, Fundacja Stara Droga