Kalendarz wydarzeń
30 listopada 2021

Duchowe świadectwa kapliczek przydrożnych

Konkursy Warszawa 30 listopada 2021

Celem Konkursu jest popularyzacja charakterystycznych dla twórczości ludowej dziedzin sztuki zachowanych w kapliczkach przydrożnych, a także wzmacnianie lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, wzbudzenie zainteresowania polskim dziedzictwem kulturowym zachowanym w kapliczkach. Uczestnicy mają za zadanie przeanalizować najistotniejsze zagadnienia charakteryzujące estetykę wybranych obiektów i na ich podstawie stworzyć swoje autorskie realizacje malarskie.

Pula nagród w wysokości 10 000,00 zł czeka na Laureatów!

Zachęcamy wszystkich twórców ludowych z całego kraju do wzięcia udziału. Jeszcze jest czas, by przysiąść do płótna, zainspirować się konkursowymi obiektami lokalnego kultu religijnego i wziąć udział w rywalizacji.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe, za zajęcie I miejsca – 5 000,00 zł,
II – 3 000,00 zł, III – 2 000,00 zł oraz wyróżnienia ufundowane przez Oddział Regionalny w Częstochowie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Termin nadsyłania prac malarskich inspirowanych kapliczkami przydrożnymi w Konkursie „Duchowe świadectwa kapliczek przydrożnych”, organizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi został wydłużony do 30 listopada.

Informacje nt. Konkursu – Paula Zasada: tel. 506 582 643, e-mail: paula.zasada@nikidw.edu.pl

* fot. www.nikidw.edu.pl