Kalendarz wydarzeń
26 marca 2023

Kiermasz wielkanocny w Toruniu

Targi / kiermasze Toruń 26 marca 2023

W niedzielę 26 marca 2023 zapraszamy do Muzeum Etnograficznego na spotkanie z wybitnymi artystami, którzy przyjadą do nas z różnych stron Polski, a także Litwy i Ukrainy.

Podczas tego wydarzenia ponad stu twórców ludowych zaprezentuje własnoręcznie wykonane wyroby przydatne do ozdobienia wielkanocnego stołu i przygotowania koszyka za święconką.

Na barwnych i bogatych straganach kupić będzie można jajka zdobione różnorodnymi technikami: pisane woskiem pszczelim, misternie wydrapywane, oklejane wycinanką, a także przybrane w koronki, frywolitki i malowane we współczesne artystyczne wzory.

Na kiermaszu znajdzie się również szeroki wachlarz tradycyjnych palm: wileńskich, lubelskich, kurpiowskich i pałuckich. Nie zabraknie ręcznie haftowanych obrusów, serwet i serwetek autorstwa twórczyń z Kujaw, Borów Tucholskich, Żywiecczyzny i Kaszub, a także słynnych koronek koniakowskich i kurpiowskich. Podziwiać będzie można niezwykłe dywany dwuosnowowe przywiezione z Podlasia. Wśród wyrobów z wikliny plecionkarze zaprezentują nie tylko tradycyjne kosze i koszyczki na świecone, ale także współczesne formy o różnym przeznaczeniu.

Jak zwykle gościć będziemy kilkunastu uznanych i cenionych rzeźbiarzy, którzy przyjadą do nas z różnych regionów kraju.

Kiermasz jest doskonałą okazją do nabycia niepowtarzalnych upominków dla najmłodszych: drewnianych zabawek, szmacianych lalek i ceramicznych cudeniek.

Podczas oglądania i zakupów kusić nas będą wspaniałymi aromatami świąteczne wędliny, wypieki oraz przeróżne smakołyki z ekologicznych produktów.

 

W trakcie trwania imprezy, o godzinie 11.00, 12.00 i 13.00 pracownicy Muzeum oprowadzać będą chętnych po aranżacjach świątecznych w Parku Etnograficznym (w cenie biletu).

 

Bilety: normalny – 6 zł, ulgowy – 4 zł, rodzinny – 12 zł.