Kalendarz wydarzeń
31 sierpnia 2023

Konkurs „Rodzina” dla twórców ludowych i nieprofesjonalnych

Konkursy Zakopane 31 sierpnia 2023

Zakopiańskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór ogłaszają konkurs dla twórców ludowych i nieprofesjonalnych malujących na szkle i rzeźbiących w drewnie zatytułowany „Rodzina”. Termin nadsyłania prac mija 31 sierpnia 2023 roku.

Celem konkursu jest pobudzenie inwencji twórczej oraz rozszerzenie współpracy z twórcami nieprofesjonalnymi malującymi na szkle i rzeźbiącymi w drewnie, popularyzacja tradycyjnego malarstwa na szkle i rzeźby ludowej w drewnie oraz popularyzacja tradycyjnego modelu rodziny oraz tradycji chrześcijańskich przedstawień Świętej Rodziny. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do twórców pełnoletnich z terenu Polski, w szczególności Podhala, którym bliska jest tradycja i zachowanie dziedzictwa kulturowego Podhala i którzy zapoznali się Regulaminem.
Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace. Zostaną one ocenione przez powołane Jury. Pula nagród finansowych wynosi 15.000 zł (piętnaście tysięcy złotych). Termin nadsyłania prac upływa z dniem 31 sierpnia 2023 r.
W Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa „Rodzina”, której wernisaż odbędzie się w październiku br.
Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska. Edycja 2023.
Konkurs dla twórców ludowych i nieprofesjonalnych „Rodzina” został objęty patronatem honorowym przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolitę Krakowskiego.