Kalendarz wydarzeń
20 marca 2021

Twórcy i artyści w muzeum. Horyzonty spotkań. Debata online

Online Online 20 marca 2021 18.00

Państwowe Muzeum Etnograficzne zaprasza na debatę online pt. „Twórcy i artyści w muzeum. Horyzonty spotkań”, które odbędzie się 20 marca o godz. 18.00.

Zbliża się Wielkanoc, czyli czas, w którym od 30 lat tradycyjnie przygotowywaliśmy wraz z twórcami ludowymi i artystami nasze słynne Targi Wielkanocne. W tym roku z powodu pandemii nie możemy kontynuować tej tradycji, ale chcemy wspólnie z Państwem podebatować o tych spotkaniach z twórcami ludowymi na targach wielkanocnych i bożonarodzeniowych.

Podczas spotkania online zastanowimy się nad różnymi tematami: czym są dla Was te spotkania, czym dla nas? Dlaczego targi sztuki ludowej i rzemiosła cieszą się taką popularnością? Co znaczy spotkanie z wytwórcą swoich wyrobów, artystą, rzemieślnikiem? Czy edukujemy zwracając uwagę na to co ma dobrą jakość? Czy z tych spotkań wynikają jeszcze inne siatki powiązań? Gdzie szukać sztuki ludowej w pandemii?

Targi sztuki ludowej są w ostatnich latach organizowane także przez centra handlowe, kiedyś były firmowane przez Cepelię. Jaką inspiracją mogą być targi i gdzie szukać twórców, by stworzyć własną kolekcję rękodzielniczych perełek?

Ekspertki – etnografki – Alicja Mironiuk- Nikolska i Małgorzata Jaszczołt z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie opowiedzą o naszych muzealnych spotkaniach z twórcami ludowymi i co z nich wynika.

Prowadzenie: Mateusz Dobrowolski, Polskie Radio
LINK DO SPOTKANIA:
https://zoom.us/j/98741568374…
Meeting ID: 987 4156 8374
Passcode: 432381

fot. Fot. PME w Warszawie, Antonina Konopelska