Kalendarz wydarzeń
02 kwietnia 2022

Wiosenne Warsztaty Wielkanocne

Spotkania Lublin 02 kwietnia 2022 10.00

Wielkanoc za pasem! Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” w Lublinie zaprasza zatem na kolejną odsłonę „Wiosennych Warsztatów Wielkanocnych”. Spotkamy się z twórcami ludowymi – Małgorzatą i Tomaszem Krajewskimi oraz Janiną Wadowską.

Poznamy tradycyjne sposoby i etapy zdobienia jaj wielkanocnych metodą batikową. Wykonamy także lubelskie palmy z naturalnych materiałów. Nie zabraknie również świątecznych kartek, kurek na patyku oraz roślinnych ozdób.

Małgorzata i Tomasz Krajewscy – małżeństwo twórców ludowych z miejscowości Niemce, wykonujących plastykę obrzędową i zdobniczą. Od 2013 roku są członkami Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Wykonują m.in. kwiaty z bibuły, tradycyjne słomiane pająki, oraz pisanki zgodne z regionalną tradycją. Swoją twórczość prezentowali na wielu festiwalach i jarmarkach ludowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. we Francji, Izraelu i Turcji.

Janina Wadowska – twórczyni ludowa z Annoboru, której domeną są wyroby ze słomy i suszonych roślin. Wykonywania ziołowych wianków, bukietów, słomianych ozdób i tradycyjnych palm wielkanocnych nauczyła się już w dzieciństwie od dziadka Antoniego i mamy Stanisławy. Rośliny i słomę pozyskuje z własnego gospodarstwa rolnego. Jest członkinią Stowarzyszenia Twórców Ludowych od 1995 roku.

Wstęp wolny

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Współpraca: Stowarzyszenie Twórców Ludowych