Kalendarz wydarzeń
30 sierpnia 2022

Wystawy Anny Bałdygi „Wycinanka kurpiowska na tkaninie”

Wystawy Olsztynek 30 sierpnia 2022

Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Anny Bałdygi „Wycinanka kurpiowska na tkaninie” prezentowanej w Chałupie ze wsi Burdajny 30 sierpnia 2022 o godz. 13:00.

Dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznego w Olsztynku serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Wycinanka Kurpiowska na tkaninie” Anny Bałdygi prezentowanej w Chałupie ze wsi Burdajny. Wystawa obejmuje 16 tkanin dwuosnowowych, na które naniesiono wzory tradycyjnych wycinanek kurpiowskich.

Anna Bałdyga to polska tkaczka, śpiewaczka, rękodzielniczka, a także laureatka Nagrody im. Oskara Kolberga. Jest rodowitą kurpianką, która od około 40 lat mieszka w Mazuchówce, małej wsi na Mazurach. Tka na tradycyjnych krosnach. Uczy tkactwa w różnych szkołach rzemiosła, organizuje warsztaty. Prowadzi swoją pracownię plastyki obrzędowej.

Po wystawie oprowadzi autorka prac Anna Bałdyga. Podczas wernisażu będzie można posłuchać występu Stanisława Bałdygi, który zagra na polskim ludowym instrumencie muzycznym – harmonii pedałowej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!